بیوگرافی کامل حجت اشرف زاده+عکس حجت اشرف زاده و همسرش

دسته بندی : بیوگرافی

بیوگرافی کامل حجت اشرف زاده,عکس حجت اشرف زاده خواننده,عکس های کنسرت حجت اشرف زاده,زندگینامه حجت اشرف زاده

بیوگرافی کامل حجت اشرف زاده

برای مطالعه بیوگرافی خواننده به ادامه مطلب مراجعه کنید …

بیوگرافی کامل حجت اشرف زاده+عکس حجت اشرف زاده و همسرش

 

بیوگرافی حجت اشرف زاده

حجت اشرف‌زاده (متولد ۱۳۵۸ در شهر نیشابور) خواننده ایرانی است.

اشرف‌زاده با لحن‌ها و آواهای موسیقی ایرانی نزد پدر آشنا شد. ردیف آوازی را نزد رضا شاکری در نیشابور و صداسازی را نزد حمیدرضا نوربخش آموخت. همچنین مدتی از راهنمایی‌های محمدرضا شجریان استفاده کرد و با فنون آوازی و ردیف تحلیلی آواز ایران در سال ۱۳۸۵ نزد محمدرضا لطفی آشنا شد. همچنین فنون تصنیف‌خوانی و هم‌آوایی را از محسن نفر و پرویز مشکاتیان آموخت. اشرف‌زاده کارشناس نرم‌افزار است. ازدواج و همسر حجت اشرف زاده حجت اشرف زاده ازدواج کرده و متاهل است ، همسر حجت اشرف زاده اهل قزوین است.
خواننده قطعه «کوچه باغ‌های نیشابور» در ابتدا و پس از سلام و احوالپرسی با حضار، رو به مهران مدیری درباره نحوه شکل‌گیری و خاطرات اجرا و ساخت قطعه «ماه و ماهی» گفت: این قطعه حاصل دورهمی شاعر، آهنگساز و بنده است که در حالی خوب اتفاق افتاد که منجر شد همه آن را دوست داشته باشند و برخلاف شعرهای تکراری، در این شعر هر آدمی می‌تواند خودش را پیدا کند. وی ادامه داد: من با علیرضا بدیع روزی در یک حجره فیروزه تراشی در نیشابور بودیم که علیرضا در آنجا اولین بیت این آهنگ را سرود و کم کم این ترانه شکل و رنگ و بوی واقعی خود را گرفت. اشرف زاده در ادامه با بیان اینکه هر آدمی عاشق می‌شود، عنوان کرد: باید همه عاشق شویم و من با اجازتون عاشق شده‌ام (با خنده)، عشق مثل سردرد است و هر که سرش درد می‌کند به سمت عاشقی کشیده می‌شود و ما ایرانی‌ها هم از آن دست انسان‌هایی هستیم که سرمان برای عاشقی درد می‌کند. وی گفته‌های خودش را با بیان ازدواجش در سال ۸۹ کامل کرد و گفت: من سال ۸۹ با همسرم ازدواج کردم، خب در اول روزهای آشنایی عاشقش نبودم اما بعد این عشق شکل گرفت و ازدواجم ابتدا با عقل و منطق پیش رفت و بعد دوران عاشقی شروع شد.

اشرف‌زاده با بیان اینکه اولین بار پدرم صدای من را کشف کرد، افزود: پدرم هم نیز دستی بر آواز و موسیقی داشتند و موسیقی‌های قدیمی در خانه ما زیاد بود و همیشه گوش می‌دادیم، وقتی پدرم متوجه علاقه من به موسیقی و آواز شد من را به این سمت تشویق کرد و من کارم را شروع کردم. در ادامه گفتگو مهران مدیری به اختلافی که بین اشرف‌زاده و محسن چاووشی است اشاره کرد و از حجت اشرف زاده دلیلش را پرسید. اشرف‌زاده افزود: مشکل من با محسن چاووشی یک مشکل کاری است، وقتی من برای آلبوم «سیزده» در کنار محسن بودم، از صدای من خیلی کم استفاده شد و بعدها در یک برنامه تلویزیونی این کم بودن را مجری برنامه افکت تلقی کرد. مهران مدیری پس از گفته‌های اشرف‌زاده از محسن چاووشی خواست که با حجت اشرف زاده تماس بگیرد و این خواننده پاپ را به برنامه «دورهمی» دعوت کرد.

حجت اشرف‌زاده در ادامه گفتگوی خود با مهران مدیری با پاسخ دادن به سوال‌های مجری این برنامه گفت: من در روز ۲۵ بار جلوی آیینه موهای بهم ریخته‌ام را مرتب می‌کنم و این عادت همه خواننده‌های ایرانی است که به موهایشان اهمیت می‌دهند و برای من که موهای خوش فرمی ندارم، این موضوع خیلی حساس‌تر شده است. وی با بیان عذرخواهی از صدابردار بزرگداشت برنامه خیام در نیشابور بیان کرد: در آخرین اجرایم برای بزرگداشت خیام در نیشابور، صدای سالن اصلا خوب نبود و من خیلی بد از دست صدابردار کار آقای سرداری عصبانی شدم و از همین جا از ایشان عذرخواهی می کنم. اشرف‌زاده عنوان کرد: اگر بخواهم به دورانی در تاریخ برگردم برهه زمانی حضرت سعدی است، چون فضایی شاعرانه و آرام داشت و دوست داشتم که جای سعدی باشم.

بیوگرافی کامل حجت اشرف زاده
آثار حجت تشرف زاده
 ماه و ماهی 1394
شرح پریشانی 1389
شبنم دریا
آلبوم جدید حجت اشرف زاده ماه و ماهی ترانه سرا: علیرضا بدیع آهنگ: حجت اشرف زاده ، آرش بیات و امیر بیات

خواننده آلبوم پرطرفدار «ماه و ماهی» با ذکر چند خاطره تلخ و شیرین از حضور استاد پرویزمشکاتیان در نیشابور از این ۲ اتفاق موسیقایی به عنوان مقدمه ای برای حضور رسمی‌اش در عرصه موسیقی یاد کرد. حجت اشرف زاده درباره بهترین خاطرات خود از فعالیت در حوزه موسیقی، به خبرنگار مهر گفت: بهترین خاطرات شیرین و ماندگار من در حوزه موسیقی به دورانی بازمی گردد که استاد پرویز مشکاتیان برای دیدن خانواده به نیشابور می آمدند و بنده و بسیاری از دوستداران موسیقی از محضر ایشان تلمذ می کردیم. در واقع این جلسات جمع دوستانه ای بود که استاد در زمان حیات پربارشان مرتب به نیشایور سفر می کرد و ما هم مشتاقانه در این جلسات حضور پیدا می کردیم. اساسا از برآیند همین جلسات بود که من با فراگیری از رهنمودهای استاد به فکر خوانش های جدیدی از موسیقی ایرانی افتادم که امیدوارم از این به بعد هم این راهنمای بزرگوارانه استاد توشه راهی برای حضورم در موسیقی ایرانی باشد.
وی ادامه داد: تقریبا ۱۰ یا ۱۲ سال پیش در یکی از روزهایی که استاد طبق برنامه قبلی به نیشابور آمده بود، به من گفت که بچه های علاقه مند را در خانه فردی به نام آقای جوادیان که از نوازندگان به نام نیشابوری است، جمع کنم. من هم طبق وظیفه این کار را انجام دادم و تعدادی از دوستان و هنردوستان را به منزل آقای جوادیان دعوت کردم. البته این دوستان در برنامه مدام سوال های تقریبا بی ربطی از استاد می پرسیدند که استاد بعد از وقت کوتاهی سمت من آمد و از من خواست تا قطعه آوازی از ابوسعید ابالخیر بخوانم. بعد که متوجه شد من حضور ذهن خوانش قطعه ای از این شاعر را ندارم فورا گفت «اشکالی ندارد، پس قطعه ای از عطار را بخوان» که من بازهم به فکر فرو رفتم. استاد تامل کوتاهی کرد و دوباره گفت «ایرادی نیست، قطعه ای از یک شاعر مشهدی بخوان» و من باز هم به فکر فرو رفتم. گویی استاد مشکاتیان می دانست که من در آن دوران هنوز به آن فضا دست پیدا نکرده بودم که بتوانم در لحظه شعری از این شاعران در قالب یک قطعه آوازی بخوانم و اتفاقا در همین جا بود که به این بهانه شروع به انتقاد از همه ما کرد که چرا چندان از فضای موسیقی و حتی فضای محل زندگی مان خبر نداریم؟

این خواننده گفت: استاد در این جلسه خودمانی بود که دائم به من نگاه می کرد و می گفت «آیا می دانید، چه بر سرنوشت فرش مقبر عطار نیشابوری آمده است؟ آیا می دانید بر سر فلان موضوع خبری چه اتفاقی افتاده است؟» و من پیش خودم می گفتم چرا خطاب استاد فقط منِ نگون بخت هستم و ایشان به فرد دیگری انتقادی نمی کند؟ خلاصه اینکه بعد از مدتی زنده یاد مشکاتیان را در تهران ملاقات کردم و از وی دلیل ماجرا را جویا شدم که ایشان با لبخندی مهربانانه به من گفت «با توجه به اینکه تو در آن جمع تنها فرد دم دستم بودی و من نمی توانستم به جهت طرح سؤالات بی ربط با آن‌ها برخورد کنم از این جهت فقط به تو آن انتقادها را مطرح کردم اما به هر حال این موضوع را بدان که تو خیلی بی سوادی و این بسیار بد است که نمی توانی در لحظه اشعاری از شاعران کلاسیک را بخوانی»

اشرف زاده عنوان کرد: اتفاقا همین انتقادهای صریح استاد مشکاتیان و تشویق این هنرمند باعث شد تا مطالعه بیشتر و جدی روی اشعار شاعران کلاسیک و حتی معاصر را آغاز کردم و تلاش کردم تا با فهم دقیق آثار این بزرگان فضای جدیدی را در فعالیت های پیش روی خودم قرار دهم. در این راه استاد مشکاتیان و استاد محمدعلی بهمنی بهترین مشوقان من برای ورود به دریچه جدیدی از فعالیتم در موسیقی بودند. برای ورود به این کار نیز چه کسی بهتر از علیرضا بدیع (شاعر قطعه ماه و ماهی) که از کودکی با او بزرگ شده بودم و خوب به خاطر دارم که به یمن حضور و زحمت او بود که با جمع ترانه سرایان و غزل سرایان آشنا شدم و تلاش کردم تا نوع متفاوتی از موسیقی را تجربه کنم.

خواننده آلبوم پرطرفدار «ماه و ماهی» در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: هر وقت در هر محفلی از قطعه یا آلبوم «ماه و ماهی» تعریف و تمجیدی می شود یاد تمام خاطرات و صحبت هایی می شوم که استاد مشکاتیان در مواقعی که به نیشابور می آمد، با ما انجام می داد. پرویز مشکاتیان در آن روز مقابل ۳۰ نفر از من انتقاد محکمی کرد اما همین انتقاد آنچنان تاثیر مثبتی روی نحوه حضور در موسیقی داشت که هیچ گاه آن را فراموش نمی کنم. به هر حال دوست ندارم در این روزهای خوب و پر از شادی خاطره تلخ درگذشت و روزی که استاد را برای تشییع پیکر به نیشابور منتقل کردند را بازگو کنم. اما به یادم می آید وقتی از طرف خانواده استاد در نیشابور به طور کاملا اتفاقی مامور شدیم پارچه ای را که باید روی پیکر استاد می انداختیم به مراسم برسانیم. من و علیرضا بدیع این سعادت و افتخار را داشتیم که یکی از آخرین وداع کنندگان با چهره مهربان و دوست داشتنی پرویز مشکاتیان باشیم اما در آنجا هر دوی ما عهدی بستیم که برای زنده نگه داشتن نام و یاد این مرد بزرگ موسیقی ایرانی از هیچ تلاشی فرو گذاری نکنیم. مردی که متاسفانه مانند بسیاری از بزرگان موسیقی این سرزمین از جمله استاد جلیل شهناز و استاد محمدرضا لطفی بیشتر مورد توجه قرار گرفتند
قطعه «نگاه آخر»  از تلویزیون پخش می‌شود. این قطعه به یاد شهید محسن حججی ساخته شده است.
بیوگرافی کامل حجت اشرف زاده
در برنامه ای که به صورت زنده تشییع پیکر شهید محسن حججی را پوشش می‌دهد، جدیدترین آهنگ حجت اشرف زاده به نام نگاه آخر از شبکه یک سیما پخش می‌شود. این قطعه به یاد شهید محسن حججی ساخته شده است. آهنگسازی و تنظیم «نگاه آخر» را بهنام کریمی بر عهده داشته است و شعرش نیز سروده قاسم صرافان است. قطعه «نگاه آخر» در بسیج صدا و سیما تولید شده است.

واکنش خواننده معروف به لغو کنسرت‌اش در مشهد

بیوگرافی کامل حجت اشرف زاده

واکنش خواننده معروف به لغو کنسرت‌اش در مشهد

حجت اشرف زاده خبر ممانعت از ورودش به مشهد را از سوی نهادهای امنیتی در صفحه اجتماعی خود تکذیب کرد.

از شامگاه گذشته انتشار خبر ممانعت از ورود حجت اشرف زاده از خواننده‌های حامی یکی از نامزدهای انتخاباتی به مشهد واکنش‌های متعددی را دنبال داشت، این ممانعت به شخصیت‌های برجسته مشهد و ستادهای دیگر نامزدها نسبت داده شده بود.

اشرف زاده در پست اینستاگرام خود نیز از ممانعت از ورودش به مشهد خبر داده بود اما پس از گذشت چند ساعت پست قبلی خود را اصلاح کرده و در پست جدید گفت که به مشهد خواهد رفت و ممانعت از ورود وی ربطی به نهادهای امنیتی ندارد.

انتشار این خبر در فضای مجازی بسیاری را بر آن داشت تا این خواننده را برای رسیدن به برنامه مشهد یاری کنند، سیدمحمود رضوی از اعضای ستاد قالیباف یکی از افرادی بود که به این خبر واکنش نشان داده و برای همراهی این خواننده به مشهد اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است؛ اشرف زاده در گفتگو با یک رسانه موضوع لغو برنامه و عدم حضورش در مشهد را قویا تکذیب می کند و می گوید این موضوع هیچ ارتباطی به نهادهای امنیتی ندارد،

شب آرزوها و «بی‌قراری‌های عاشقانه» حجت اشرف‌زاده

حجت اشرف‌زاده خواننده کشورمان در شامگاه ٢٦ فروردین‌ماه در حوزه هنری، تالار اندیشه به اجرای کنسرت آلبوم «ماه و ماهی» پرداخت.

حجت اشرف‌زاده خواننده کشورمان در شامگاه ٢٦ فروردین‌ماه در حوزه هنری، تالار اندیشه به اجرای کنسرت آلبوم «ماه و ماهی» پرداخت.
قبل از شروع برنامه کلیپی از قسمت‌های فیلم سینمایی «مادر» و آهنگ «ای ایران» که توسط جمعی از بازیگران سینما و تلویزیون خوانده شده، پخش شد. پس از آن نوازنده‌ها وارد صحنه شده و پس از کوک کردن سازها برنامه آغاز شد.
اشرف‌زاده با قطعه «نوایی نوایی» و تشویق حضار وارد شد و پس از اتمام آن از فاضل ناظری و دوستانش برای کنسرت امشب تشکر کرد.
پس از آن قطعه «گویی که خندد سپیده» را اجرا کرد و گفت: امیدوارم تا به اینجا برای شما لذت‌بخش بوده باشد.
در این بین از حضار خواست نوازنده‌ها را مورد تشویق قرار دهند. در ادامه این برنامه قطعاتی از آلبوم «ماه و ماهی» را برای هوادارانش خواند.
پس از آن قطعه «کوچه باغ‌های نیشابور»، «یاد یار» و پس از آن قطعه پر طرفدار «ماه و ماهی» را با همخوانی قابل توجه حضار اجرا کرد.

بیوگرافی کامل حجت اشرف زاده+عکس حجت اشرف زاده و همسرش

در ادامه از داریوش نقشوی (پیانو)، مجید مظاهری (کمانچه)، بهنام معصومی (سازهای کوبه‌ای)، آرش جامع (رهبر ارکستر)، امین عطا (ویولن) تشکر کرد و به دلیل اینکه تولد امین عطا (یکی از نوازندگان )نیز بود، برای او ملودی به این مناسبت نواخته شد.
وی در ادامه گفت: قصد داریم قطعه‌ای با حال و هوای بهاری، اصیل ایرانی و عاشقانه را برای شما اجرا کنیم.
قطعه «داد و بیداد از این روزگار» و «عاشقم من عاشقی بی‌قرارم» را به مناسبت شب آرزوها و و با آرزوی سلامتی برای همه اساتید موسیقی کشورمان به خصوص  محمدرضا شجریان خواند.
در ادامه این برنامه قطعات «بیا تا گل بر افشانیم» و «شهزاده رویای من» نیز اجرا شد.
از نکات جالب این برنامه این بود که قطعه «ماه و ماهی» به دلیل درخواست مکرر هواداران سه بار اجرا شد و هر بار با استقبال بسیار زیادی روبرو می‌شد.

غافلگیری اشرف‌زاده برای هوادارانش  ماه و ماهی  2 ساخته می‌شود

خواننده آلبوم «ماه و ماهی» گفت: ساخت قطعه‌ای در ادامه داستان قطعه «ماه و ماهی» سورپرایز آلبوم جدیدم برای هواداران خواهد بود.

در خصوص ساخت آلبوم جدید خود گفت: در مجموعه آلبوم جدیدم علاوه بر غزل‌های علیرضا بدیع این افتخار را داشتم که از غزل‌های محمد علی بهمنی و اشعار فاضل نظری نیز استفاده کنم. در واقع فرم غزل و استفاده‌اش در موسیقی تلفیقی رنگ تازه‌ای به هنر موسیقی داده است.

وی افزود: هنوز برای این آلبوم جدید اسم خاصی را در نظر نگرفته‌ایم، دلیلش هم این است که آلبوم مان در ابتدای ساخت قطعات جدید است و تصمیم نداریم آهنگ‌ها را با عجله تولید کنیم زیرا آهنگ‌ها باید به پختگی لازم برسند تا آلبوم جدید آماده عرضه شود.

این هنرمند اظهار داشت: اتفاق خوبی قرار است در این آلبوم جدید رخ دهد. قطعه‌ای در نظر گرفته‌ایم که ادامه داستان قطعه «ماه و ماهی» خواهد بود، به این صورت که ماهی که در برکه عاشق ماه بود آزاد شده و به سمت دریا حرکت می‌کند و مشاهده می‌کنیم در این مسیر چه اتفاقاتی برای این ماهی خواهد افتاد و این سورپرایز آلبوم جدیدم است. شعر این قطعه را علیرضا بدیع سروده است اما کار آهنگسازی آن هنوز به پایان نرسیده است.

اشرف زاده که مدرک مهندسی نرم افزار دارد در خصوص ارتباط رشته‌اش با دنیای خوانندگی گفت: در زمان ما خانواده‌ها خیلی تاکید داشتند که در کنار کار هنری یک فن و تکنیک نیز یاد بگیریم، در حال حاضر نیز شاهد آن هستیم که عقیده آنها درست بوده و دنیای هنر و علی‎‌الخصوص موسیقی دنیای بلاتکلیفی است و فقط با خوانندگی نمی‌توان زندگی امنی داشت و باید در کنار کار موسیقی یک فعالیت درآمدزا هم درنظر گرفت.

این هنرمند ادامه داد: خداوند برای من اینگونه رقم زده است که به تازگی امرار معاش من به طور کامل از راه موسیقی است، البته تا دو سه سال پیش من هم در کنار کار موسیقی، مدیر داخلی یک شرکت هولدینگ بودم.

این هنرمند در مورد فعالیت‌های اخیرش گفت: در حال حاضر برای نهمین سال پیاپی با نزدیک شدن به ولادت امام رضا (ع) یک کار با فرم آکاپلا یا همان اجرای موسیقی بدون همراهی ساز، آماده کرده‌ام و در شب میلاد امام رضا (ع) همزمان با اختتامیه جشنواره رضوی اجرا خواهیم کرد. آهنگساز این اثر حمید اکبرزاده، شاعر کار حمیدرضا حسینی هستند و این آکاپلا را به همراه گروه کر در مشهد مقدس اجرا خواهیم کرد.

اشرف زاده در مورد جدیدترین آهنگ خود با نام «همین است زندگی» گفت: این آهنگ را 18 مرداد در فضای مجازی و در سایت‌های مجاز منتشر شد که البته متاسفانه در همان ساعات اولیه وب سایتهای غیر مجاز فایل این آهنگ را برای دانلود گذاشتند.

وی تصریح کرد: به عقیده من اگر ساز و کار وب سایتهای مجاز داخلی درست‌تر بود و این سایتها شناخته شده تر بودند وضعیت خیلی بهتر می‌شد اما در حال حاضر شاهد این موضوع هستیم که سایتهای غیر مجاز شناخته شده‌تر شدند، البته اگر مردم این آهنگ را از وب سایت‌های مجاز دانلود کنند و هزینه اندکی بپردازند بخشی از این هزینه برای چند خیریه در نظر گرفته می‌شود و همینطور از هنرمندشان حمایت کرده‌اند.

برای دانلود آهنگ های حجت اشرف زاده به لینک زیر مراجعه کنید

دانلود آهنگ حجت اشرف زاده

بیوگرافی کامل حجت اشرف زاده+عکس حجت اشرف زاده و همسرش

آموزش دانلود : روی لینک کلیک راست کرده و گزینه save link as را بزنید و در مسیر دلخواه ذخیره کنید

در اندروید بر روی لینک ها نگه دارید تا منو باز شود و گزینه save link را بزنید

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

براي ورود به کانال تلگرام [وب آهنگ] کليک کنيد